WordPress Önemli Eklentiler

BURADASIN

Özellikle WordPress bloglarını yeni oluşturmuş olan webmasterların uygun wordpress önemli eklentiler kullanımına önem vermesi gerekli. Doğru eklentileri kullanarak sitenizin arama motorlarının yaptığı sıralamalarda üstlerde yer almasını ve bu sayede daha çok ziyaretçinin site içeriğini incelemek istemesini sağlayabiliriz.

WordPress önemli eklentiler arasında en çok kullanılan ve arama motorları sıralamasında üst sıralarda yer almanızı sağlayan eklenti ‘All In One Seo’ eklentisidir. Konu eklerken konularla ilgili meta tag ve title girebilmeniz için bir bölüm oluşturur. Sayfaların, konuların, etiketlerin title ve meta taglarını düzenleyebilmenize ve kontrol edebilmenize olanak tanır. Bu eklenti hemen hemen her blogda kullanılmaktadır ve kullanılmalıdır. Yine ‘Google Sitemaps XML’ eklentisi ile wordpress bloğunuzda site haritası oluşturmanızı sağlar. Arama motorlarında indexli olmak hit için önemlidir. Bu eklenti site içeriğinizle ilgili bilgi vermek için site sayfalarını listeleyebileceğiniz bir site haritası dosyası oluşturmanızı sağlar. Arama motorları bu dosyayı okuyarak sitenizi daha etkin bir biçimde taramış olurlar.

Tabi wordpress önemli eklentiler bunlarla sınırlı kalmıyor. Simple tags, platinium seo plugin, seo smart links gibi eklentilerle bloğunuzun üst sıralarda yer alarak daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bu Yazi Toplam da okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Kültürlü Penguen © 2014 - 2016 | Bu sitedeki içerik 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla korunmaktadır.

TemaHEX
%d blogcu bunu beğendi: